SAĞLIKTA MÜLAKAT KALKTI! İLK ATAMA HAZİRANDA

1 Hafta önce Mülakat haberi ile  11 aydır atama bekleyen gençlerin kabusu olan mülakat sonunda kalktı. Sağlık-Sen yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre bugün mülakat kalktı.Geçen hafta 663 sayılı 45-a kanununda Bakanlık hem sözlü hem de kpss ile alım yapabileceğini duyurmuştu. 1 haftadır sosyal medyada hergün gündem olan sağlıkçılar sonunda haklarını aldılar.

 

İLK ATAMA HAZİRANDA
Bir kaç hafta önce Aras Ali Altıntaş’ın Bakan Yardımcısı ile yaptığı görüşmede 2019’da 29 bin personel alınacağının ve ilk atamanın Haziranda olacağını ,29 bin personelin 19750’sinin Haziranda atanacağını ve kalan personellerin de 2019 yılında atanacağını bizlere aktarmıştı.Bugün Sağlık-Sen yetkilerinin yaptığı açıklamada Aras Ali’nin edindiği bilgileri doğruladı.

[the_ad id=”282″]

MÜLAKAT TAMAMEN Mİ KALKTI?
Bakanlık mülakatı kesin olarak getirmedi.Fakat yapmam da demedi.Bakanlık sadece mülakatı getirerek istediği zaman mülakat ile alım yetkisini elinde bulundurdu.Sağlık-Sen yetkilileri ilk atamanın kesinlikle mülakatsız olacağını bizlere duyurdu.Fakat sonraki alımların mülakatlı mı mülakatsız mı olacağı tüm sağlıkçılar tarafından merakla bekleniyor.

 

BU BAŞARI HAKKINI SAVUNAN SAĞLIKÇILARIN
1 haftadır Twitter,Facebook,İnstagram ve daha  birçok sosyal ağdan bakanın hesabına mesajlar göndererek haksızlık karşısında durdular.Bunun dışında Televizyon,Gazete,köşeyazılar ve en önemlisi milletvekillerinin bakana yazılı soru vermesi bakanlığın bu baskılar sonrasında mülakatı getirmekten vazgeçtiğini göstermektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın