EKPSS 2140 MEMUR ALIMI BAŞLADI !! EKPSS TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI

EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM sayfasından yayınlandı. 2140 memur Lisans-Önlisans-Ortaöğretim mezunlarından alacağı memur kılavuzunun detayı haberimizde….

 

Bakan Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacağını açıkladı.Başvuru Tarihleri Ne Zaman? 

Başvurular 13 Ocak 2021 ile 19 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvuru ve tercihlerinizi ÖSYM sayfasından https://ais.osym.gov.tr yapabileceksiniz.

Mezuniyetlere Göre Dağılım Nedir?EKPSS ile ÖSYM üzerinden memur, personel ve işçi alımı yapılacak. Toplam atama 2140 kişi kadar yapılacaktır. Peki mezuniyetlere göre dağılım nedir? Buna göre ilköğretim mezunu 135 kişi, lise mezunu 540 kişi, ön lisans mezunu 726 kişi ve lisans mezunu 739 kişi olmak üzere toplam 2140 kişilik atama yapılacaktır. Her mezuniyet grubu için atama ilanları çıkmıştır. Peki adaylar nasıl başvuru yapabilir?

 

Başvuru Kılavuzuna erişmek için tıklayınız

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın