4-10 MART 2022/4 ÖSYM MERRKEZİ ATAMA 1805 MEMUR ALIMI ! DÜZ MEMUR KADROLARI HANGİLERİ?

4-10 Mart KPSS 2022/4  Merkezi Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır?

2022’nin ilk KPSS ataması tercih kılavuzları erişime açıldı.KPSS tercih kılavuzundaki kadro ve pozisyonlara, ÖSYM tarafından merkezi olarak yerleştirme yapılacak.4-10 Mart tarihleri arasında memur olmak isteyen adaylar tercihlerini tamamlayacak. Yayımlanan tercih kılavuzunda lise-önlisans düzeyindeki kadro ve pozisyonlara yerleşebilecek.KPSS tercihleri nasıl yapılır? Düz memur kadrolarına tercih nasıl yapılır? İşte 2022/4  KPSS Merkezi Atama Tercih Kılavuzu ve kadro dağılımı

 


 

KPSS 2022/4 Merkezi Atama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından erişime açıldı.Adaylar 4-10 Mart tarihleri arasında tercihlerini yapabilecekler.Yayımlanan tercih kılavuzu ile adaylar ortaöğretim-önlisans düzeyindeki kadro pozisyonlarına yerleşebilecekler.

TOPLAM KAÇ KİŞİ ATANACAK?

ÖSYM’nin verdiği bilgilere göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1805 kişi alacak

HANGİ BÖLÜMLERDEN ALIMLAR OLACAK?

1805 kişinin içinde
-Güvenlik
-Hasta Bakıcı
-Temizlik Personeli
-Şoför
-Yaşlı Bakım


kontenjanlarına alımlar yapacak.

KPSS 2022/4 Merkezi Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? 

Kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, ‘Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik’ hükümleri doğrultusunda ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.Adaylar Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.Adaylar,tercihlerini 4-10 Mart 2022 tarihleri arasında ÖSYM’nin https:\ais.osym.gov.tr internet adresinde yapabileceklerdir. Tercih işlemleri 10 Mart 2022 tarihinde saat 23:59′ da sona erecektir.

Düz Memur Kadrolarına Nasıl Tercih Yapılır?

Düz memur kadroları; Mezun olduğunuz bölümden alım yapan veya herhangi bir okuldan mezun olduktan sonra sınava giren herkesin atanabileceği kadrolardır. Örnek: Mehmet Düz Liseden mezun oldu. Ortaöğretim tercih kılavuzunda memur kadrolarındaki istenen nitelikleri barındırıyorsa bu kadroya tercih yapıp atanabilir. Önlisans veya Lisans mezunu bir öğrenci de memur kadrolarındaki nitelikleri barındırıyorsa bu alana tercih yapabilir. Düz memur kadrolarında sizden özellikle bir bölüm istemez. Sadece tercih yapacağınız alandaki okuldan mezun olmanızı ve bazı nitelikleri istemektedir. Bu nitelikler düz memur kadrolarına göre değişmekle beraber; örnekle, bilgisayar kullanma sertifikası, vardiyalı çalışma saatlerine ayak uydurma vb tarzda olmaktadır.


KPSS 2022/4 TERCİH TARİHLERİ NE ZAMAN? 

KPSS 2022/4  tercih tarihleri 4-10 Mart tarihleri arasında yapılacaktır. 10 mart 2022  23:59’da tercih işlemleri son bulacaktır

 

BAŞVURU KILAVUZU GENEL DUYURU VE BAŞVURU ŞARTLARI

ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN TERCİH EDEBİLECEĞİ KADRO VE POZİSYONLAR


ÖNLİSANS MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADRO VE POZİSYONLAR

NİTELİK KODLARI

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın