22-29 ARALIK KPSS 2021/2 MERKEZİ ATAMA !! BİNLERCE DÜZ MEMUR KADROSU

22-29 Aralık KPSS 2021/2 Merkezi Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? KPSS Tercihleri Nasıl Yapılır?

2021’in son KPSS ataması tercih kılavuzları erişime açıldı.KPSS tercih kılavuzundaki kadro ve pozisyonlara, ÖSYM tarafından merkezi olarak yerleştirme yapılacak.22-29 Aralık tarihleri arasında memur olmak isteyen adaylar tercihlerini tamamlayacak. Yayımlanan tercih kılavuzunda lise-önlisans-lisans düzeyindeki kadro ve pozisyonlara yerleşebilecek.KPSS tercihleri nasıl yapılır? Düz memur kadrolarına tercih nasıl yapılır? İşte 2021/2 KPSS Merkezi Atama Tercih Kılavuzu ve kadro dağılımı 


KPSS 2021/2 Merkezi Atama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından erişime açıldı.Adaylar 22-29 Aralık tarihleri arasında tercihlerini yapabilecekler.Yayımlanan tercih kılavuzu ile adaylar ortaöğretim-önlisans-lisans düzeyindeki kadro pozisyonlarına yerleşebilecekler.

KPSS 2021/2 Merkezi Atama Tercihleri Nasıl Yapılır? 

Kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, ‘Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik’ hükümleri doğrultusunda ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.Adaylar Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.Adaylar,tercihlerini 22-29 Aralık 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https:\ais.osym.gov.tr internet adresinde yapabileceklerdir. Tercih işlemleri 29 Aralık 2021 tarihinde saat 23:59′ da sona erecektir.


Düz Memur Kadrolarına Nasıl Tercih Yapılır?

Düz memur kadroları; Mezun olduğunuz bölümden alım yapan veya herhangi bir okuldan mezun olduktan sonra sınava giren herkesin atanabileceği kadrolardır. Örnek: Mehmet Düz Liseden mezun oldu. Ortaöğretim tercih kılavuzunda memur kadrolarındaki istenen nitelikleri barındırıyorsa bu kadroya tercih yapıp atanabilir. Önlisans veya Lisans mezunu bir öğrenci de memur kadrolarındaki nitelikleri barındırıyorsa bu alana tercih yapabilir. Düz memur kadrolarında sizden özellikle bir bölüm istemez. Sadece tercih yapacağınız alandaki okuldan mezun olmanızı ve bazı nitelikleri istemektedir. Bu nitelikler düz memur kadrolarına göre değişmekle beraber; örnekle, bilgisayar kullanma sertifikası, vardiyalı çalışma saatlerine ayak uydurma vb tarzda olmaktadır.

KPSS 2021/2 TERCİH TARİHLERİ NE ZAMAN? 

KPSS 2021/2 tercih tarihleri 22-29 Aralık tarihleri arasında yapılacaktır. 29 Aralık 2021  23:59’da tercih işlemleri son bulacaktır.


LİSANS MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADRO VE POZİSYONLAR


ÖNLİSANS MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADRO VE POZİSYONLAR

ORTAÖĞRETİM MEZUNLARININ TERCİH EDEBİLECEĞİ KADRO VE POZİSYONLAR

LİSANS MEZUNLARI İÇİN ARANAN NİTELİKLER

ÖNLİSANS MEZUNLARI İÇİN ARANAN NİTELİKLER


ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN ARANAN NİTELİKLER

LİSANS ALAN KODLARI 


ÖNLİSANS ALAN KODLARI

ORTAÖĞRETİM ALAN KODLARI

ÖZEL KOŞULLAR

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın