2024 KPSS ÇALIŞMA PROGRAMI (Burak Hoca)

KPSS sınavında başarılı olmak için planınız ve programınız belli olmalıdır.Düzenli bir şekilde yaptığınız programa uyarsanız istediğiniz konuyu istediğiniz zamanda bitirmiş olursunuz.Böylelikle kalan ders ve konulara yönelirsiniz.Bir programınız ve düzeniniz olmaz ise karışık bir şekilde gidersiniz.Hangi konuya ne kadar çalıştınız? Hangi konuyu tamamen bitirdiniz? gibi soru işaretleri ile kafanız dolu olur.Bu yüzden aşağıdaki çalışma programını mutlaka bir yazıcıdan çıkarıp çoğaltın ve haftalık olarak kendinize programlar yapıp hedefler koyun.

Program neden saatlik değil?

[the_ad id=”288″]

Ders Çalışma Programı denilince şüphesiz aklımıza saatlik programlar gelmektedir.Saatlik programlar başta ne kadar hoşunuza gitse de uygulama geçince beklenen çalışma görülmemektedir.Saatlik programlar robotlara göredir.Bizler insanız,1 saat sonra başına ağrı girebilir,yarım saat sonra dersten bunalabilirsin vb…. Bugüne kadar gördüğümüz Saatlik yapılan çalışma programlarının başta öğrencilerimiz ne kadar hevesli başlasa da zamanla bu programı aksattığını ve bir süre sonra hiç uygulamadığını gözlemledik.Bu yüzden kendinizi zorlamaktansa günlük programları önermekteyiz.

Aşağıdaki günlük programı kendinize göre hazırlayabilirsiniz;
*Hangi dersiniz daha zayıfsa o derse daha fazla önem verin ve o derse daha çok çalışma yazın
*Türkçe dersine günlük en az 45-60 dakikalık çalışmak gereklidir.(Sınavda paragraf sorularında zaman kaybetmemek için)
*Haftada en az 1 günü kendinize ayırın.O gün sadece kafa dağıtın ve ders ile hiç ilgilenmeyin.

[the_ad id=”288″]

*Çalışanlar ve ev hanımları programı hazırlarken boş vakitlerinin büyük bir kısmını ders ile doldurması gerekmektedir.Günün bir kısmını başka işlerle meşgul oldukları için rakipleri ile olan açıklığını onlardan biraz daha fazla çalışarak kapatabilirler.

Çalışma Programının altında bulunan videoyu izlemeniz,çalışma programınızı hazırlamanız da faydası olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın